Hakan Çevikoğlu

Paylaş

Hakan Çevikoğlu Hakkında Haberler

Haberler

Çin Seyahatimizin Önemli Durağı: JD.com

Çin Seyahatimizin Önemli Durağı: JD.com

Çin seyahatimizin önemli duraklarından biri de JD.com merkez ofisi oldu. Ofis diyorum ama biraz büyüktü ☺️ Kampüs desek daha doğru olacak.. En azından maketini görsellere ekledim...

Whatsapp image 2023 12 11 at 13. 49. 26 1

JD Çin’in 2. büyük pazaryeri, 1600’den fazla deposu var, yıllık işlem hacmi 500 milyar USD’nin üzerinde ve net geliri yaklaşık 150 milyar USD yani tek başına Türkiye’nin bütün e-ticaret ekosisteminden 10 kat büyük ki, buna Türkiye’deki uçak biletinden tatile, yemekten oyuna kadar hepsi dahil olduğu halde..
Başarı kolay gelmiyor, JD kampüsünde sergilenen kurucusu Richard Lui’nin eski ofis masasının yanındaki yer yatağı dikkat çekiciydi.. (resimlerde görebilirsiniz)

Bizim JD’de yaptığımız iş ise pazaryeri içinde pazaryeri açmak.. İçinde birçok markamızı bulunduran Türkiye Ulusal Mağazasını Çinli kullanıcılarla buluşturmaya başlamıştık.. Hem Türk marka sayısını hem de satışları artırmak için lokalde fulfillment operasyonumuz da başladı… 2024’de ciddi ivmelenme yaşayacağız.. Hem lokalleşebilmemiz hem Ticaret Bakanlığımızın finansal desteklerini de kullanabilecek olmamız hem de “ Çinde nasıl satılır “ öğrenmiş olmamız önümüzü daha kolay görmemizi sağlıyor..

Ayrıca lokalde bizi JD ziyaretinde de yanlız bırakmayan Başticaret Müşavirimiz Sayın Atakan Özdemir ve Ticaret Müşavirimiz Sayın Adnan Akgöz’ün destekleri de bizi güçlendiriyor... JD ekipleri ile dirsek temasımız başladı ve işlerimizi hızla büyütüyoruz…

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

01.