Hakan Çevikoğlu

Paylaş

Hakan Çevikoğlu Hakkında Haberler

Haberler

Çin'de Lokal Firmamızı Kurduk

Çin'de Lokal Firmamızı Kurduk

Aslında bir süredir Çin e-ticaret pazarına girebilmek için yoğun çaba harcıyoruz.

Çin'in en büyük platformaları olan Alibaba’nın T-Mall.com ve JD.com pazaryerlerinde Türkiye Premium Mağazalarını hizmete açmıştık ama gerek pandemi, gerek dil problemleri nedeniyle bir türlü hızlanamamıştık..

Whatsapp image 2023 11 30 at 17. 46. 51

Kasım ayı e-ticaretin en yoğun ayı demeden ekiple birlikte yerinde çalışmak üzere Çin’e gittik ve Çin’de çok verimli 3 haftalık bir seyahat gerçekleştirdik.. Bu hareketin başlamasında büyük emeği olan ama görev süreleri bittiği için yurda dönmüş olan eski Pekin Ticaret Başmüşavirimiz Sayın Hakan Kızartıcı ve ekibine, özellikle Sayın Uğur Kılıçarslan ve Sayın Sezgin Taşkın’a, TC Ticaret Bakanlığı ve nezdindeki TİM ve İhracatçı Birliklerimize, İhracat Genel Müdürülüğümüz ve E-ihracat Dairesine çok teşekkür ediyoruz..

Çin gibi bir ülkede arkamızda bu güçler olmasa inanın ilerlemek kolay değil… Devletimizin büyüklüğüne, dünyadaki yapılanmasına hayran kalmamak mümkün değil.. Gerçekten gurur duyduk…

Seyahatimiz sırasında bizi kabul eden ve cesaretlendiren Sayın Pekin Büyükelçimiz İsmail Hakkı Musa başta olmak üzere, Pekin Ticaret Başmüşavirimiz Sayın Atakan Özdemir, Ticaret Ateşemiz Sayın Adnan Akgöz, Şanhay Başkonsolosumuz Sayın Hüseyin Emre Engin, Ticaret Ateşesi Sayın Tuğçe Terzi ve Sayın Kadriye Yaprak Taşar’a da destekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Aldığımız bu güçle Çin’de kendi firmamızı kurduk. Hem sınır ötesinden yabancı firma olarak hem de lokal firmamızla faaliyetlerimize devam edeceğiz.. Şunu belirtmek isterimki, bu adımları sadece kendi ticari faaliyetlerimiz için atmıyoruz. E-ticaret sektöründe olup Çin’e mal satmaya hazır olan bütün firmalara kapımız açık olacak… Omuz omuza vermeliyiz.. Gelişmelerle ilgili bilgilendirmelere devam edeceğim..

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

01.