Hakan Çevikoğlu

Paylaş

Hakan Çevikoğlu Hakkında Haberler

Haberler

Çin'in Sichuan Eyaletinde Chengdu şehrinde ilk Türk şirketimizi kurduk

Çin'in Sichuan Eyaletinde Chengdu şehrinde ilk Türk şirketimizi kurduk

Bir süredir Çin’i hem inceliyoruz, hem öğreniyoruz hem de henüz küçük de olsa e-ihracat yapıyoruz.. Çin’deki yapılanma stratejimizi oluşturmuştuk ve bu doğrultuda Sichuan Eyaletinde Chengdu şehrinde şirketimizi kurduk..(Bu bölgede kurulan ilk Türk şirketi olduğunu öğrendik) Lokasyon birçok kriter göz önünde bulundurularak seçildi, en önemlilerinden biri kuşak yol ve orta koridor (BRI Belt and Road Initiative) üzerinde olmasıdır. Bu güzergah için orta koridorun kullanılması ülkemiz için çok önemlidir.

Yerli ortağımızı bulduk, sözleşmemizi oluşturduk. SPSI Cloud Port (Sichuan Port and Shipping Investment Group Co.) Çin’in Kamu şirketi olup 70’den fazla şirketi bünyesinde bulundurmakta ve halihazırda yılda 2 Milyon ton üzerinde lojistik işi yapmaktadır.

Başkanı Sayın Xiang Huang ve Sayın Qiyi Yao (Deputy General Manager SPSI Cloudport / Executive Director and General Manager Sichuan Yunmao Int Supply Chain Co.) ile bu işbirliğinin başarıya ulaşması için karşılıklı elimizden geleni yapacağımıza söz verdik. Hayırlara vesile olmasını dilerim.

Mağazalarımızı açtık, depolarımızı bulduk, yerel hükümetten destek sözlerini aldık. Mr Lizhang’a misafirperverliğinden dolayı tekrar teşekkür ederim. ( Mr. Chen Lizhang, Deputy Secretary of the Party Working Committee and Director of the Management Committee)

Chengdu, insanlarından şehir planlamasına, parklarına; modern binalarından bisiklet yollarına gördüğüm en güzel şehirlerden biri, pandaları da unutmamak lazım 😊

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

01.