Hakan Çevikoğlu

Paylaş

Hakan Çevikoğlu Hakkında Haberler

Haberler

Riyad'da Gerçekleşen UPU Olağanüstü Kongresi / UPU Extraordinary Congress in Riyadh

Riyad'da Gerçekleşen UPU Olağanüstü Kongresi / UPU Extraordinary Congress in Riyadh

Riyad'da Gerçekleşen UPU Olağanüstü Kongresi / UPU Extraordinary Congress in Riyadh

Kurucuları içinde Osmanlı İmparatorluğu’nun da bulunduğu UPU’nun 149. yaşını ve Dünya Posta Gününü kutluyorum. Riyad’da dördüncüsü yapılan UPU Olağanüstü Kongre’sine geçen hafta ben de katıldım. Suudi Arabistan Posta İdaresine ev sahipliği için teşekkür ederim.

Kısa zamanda Japonya, Filistin, İspanya, Azerbeycan, Libya, Çin, Saudi Arabistan gibi birçok ülkenin posta idareleriyle toplantılar gerçekleştirme fırsatı bulduk. Aslında bu olağanüstü kongrenin ana konusu UPU’nun özel sektöre açılımını da masaya yatırmaktı. Bir e-ticaret pazaryeri genel müdürü olarak olumlu bir karar gibi gelse de Ptt şapkasıyla baktığımda küçük ve gelişmekte olan ülkelerin posta idareleri için çok dikkatle incelenmesi gereken bir karar olduğu kanaatindeyim..

/

I congratulate the 149th anniversary of UPU, whose founders include the Ottoman Empire, and today’s World Postal Day. Last week, I have attended the fourth UPU Extraordinary Congress in Riyadh. I would like to thank the Postal Administration of Saudi Arabia for hosting me.

In a short time, we had the opportunity to hold meetings with the postal administrations of many countries such as Japan, Palestine, Spain, Azerbaijan, Libya, China, Saudi Arabia. In fact, the main issue of this extraordinary congress was to discuss the opening of UPU to the private sector. Although it sounds like a positive decision as an e-commerce marketplace general manager, when I look at it with my PTT hat, I consider that it is a decision that needs to be examined very attentively for the postal administrations of small and emerging countries.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

01.